Czas na Call of Duty Modern Warfare

Po latach raczej umiarkowanych powodzeń dla coraz to kolejnych odsłon Call Of Duty, studio Infinity Ward postanawia całkowicie zrestartować ich flagową podserie Modern Warfare. Twórcy po wielu latach postanawiają powrócić do tego za czym gracze chyba tęsknili najbardziej tj. strzelanki FPS osadzonej w czasach zbliżonych do aktualnych. Nowa odsłona w ciągu trzech dni od premiery wygenerowała 600 milionów dolarów przychodów ze sprzedaży co może uspokoić graczy którzy obawiają szybkiego opustoszenia serwerów gry. Ponadto nowe Call Of Duty jako pierwsza gra w serii oferuje opcjonalny Crossplay między PC, XboxONE oraz PS4 gwarantujący olbrzymią pule graczy jakich napotkamy.

Gra prócz świetnej kampanii która zabiera nas w rozmaite zakątki świata – od europejskich metropolii pokroju Londynu, aż po niestabilne rejony Bliskiego Wschodu oferuje także multiplayer z prawdziwego zdarzenia. Mimo że studio z tego nie słynie, w nowym Modern Warfare zmieniło się naprawdę wiele chociaż jeszcze wiele może się zmienić bo gra jest ciągle rozwijana a studio bacznie przygląda się opinią graczy. Na ten moment gra oferuje 15 trybów gry plus 6 w trybie Hardcore. Do dyspozycji graczy został oddany także tryb kooperacji dla czterech osób który jest swoistym trybem Hordy z różnymi zadaniami na dużej mapie.

ówną zmianą w grze okazuje się tempo samej rozgrywki, od teraz gra stała się dużo bardziej taktyczna, powolna i jakby to nie zabrzmiało kamperska (osobom grającym w insurgency taki styl gry nie jest obcy natomiast musiałem o tym wspomnieć aby nikt nie był później zaskoczony). Time to kill (TTK) ustalono na bardzo szybkim poziomie gdzie jedną celną kulą jesteśmy w stanie uśmiercić oponenta. Tryby w wersji Hardcore odznaczają się jeszcze szybszym TTK(wcale nie tak celny strzał może okazać się śmiertelny), ograniczonym HUD oraz friedly fire. Gra oferuje lewelowanie postaci jak i samych broni. Dodatków do broni jest zatrzęsienie a odblokowywanie ich jest zależnie od poziomu danej broni. Dla wielu zaskoczeniem może okazać sie nowy silnik graficzny opracowany w Krakowskim oddziale Infinity Ward. Za jego sprawą gra nie dość że wygląda znakomicie to działa zaskakująco dobrze.

Twórcy zapowiadają koniec z systemem DLC za to w jego miejsce ma pojawić się Battlepass wzorowany na tym z R6:Siege. Nowy sezon jest planowany na grudzień i choć jeszcze nie wiadomo co dokładnie zaoferuje to plotka głosi że przy zakupie Battlepassa ekskluzywnie otrzymamy specjalne skórki a reszta nowości będzie dostępna dla wszystkich.

Z tego miejsca chciał bym zaprosić wszystkich na nasz klanowy serwer Discorda gdzie spotykamy się na wieczornych partyjkach w Call Of Duty. Gramy codziennie w godzinach od 19:30 do 22:00. Mimo że jesteśmy otwarci na każdy tryb to głównie ogrywamy Cyberatak oraz Znajdź i zniszcz w wersjach Hardcore. Tryby te polegają na podłożeniu Bomby a wyróżniają się wymogiem grania drużynowo, taktycznym poruszaniem, niejednokrotnym kampieniem(a jakże) oraz permanentną śmiercią na rundę.

Dla każdego znajdzie się miejsce. Zapraszamy https://discord.gg/fCHUas2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.