Insurgency Sandstorm zmienia kierunek i wkracza w etap kolejnych testów.

Insurgency Sandstorm kontynuacja FPS-u Insurgency z 2014 roku której wydanie zaplanowano na rok 2018 wkroczyła własnie w etap testów alfa.

W dniu dzisiejszym NWI wydało komunikat w którym zaprasza ograniczoną liczbę graczy do programu zamkniętych testów wersji alfa. NWI zmienia także głównego dyrektora projektu Insurgency Sandstorm którym został Michael Tsarouhas znany wcześniej ze streamu Insurgency i Day of Infamy. Wraz ze zmianą kierownictwa projektu zmieniają się również priorytety gry – nacisk na linię fabularną i tryb pojedynczego gracza stracił pierwszeństwo na rzecz trybów kooperacji i multiplayer. Zmiana prawdopodobnie nastąpiła w wyniku opinii społeczności graczy którzy od dłuższego czasu jasno dawali do zrozumienia że zwrot gry w kierunku single player i trybu fabularnego nie jest tym czego społeczność oczekuje od Insurgency Sandstorm.

Przejdźmy jednak do informacji o samym  Sandstormie które zostały własnie podane. Przede wszystkim tryb fabularny zostanie wprowadzony później a gra nie będzie się skupiać na jednym teatrze działań. Na początku Sandstorm zostanie wydana w wersji na Windows, PS4 i XBOX One. Wersja dla MAC i Linux przewidziana jest w późniejszym terminie. Planowane tryby gry w momencie wydania są następujące: Push, Firefight i Capture the Base for Versus, a także Checkpoint, Operation i Outpost (dla kooperacji). Push i Firefight będą bardzo podobne do tych z Insurgency i nie będą miały pojazdów ponieważ NWI ma nadzieję zachować rozgrywkę ze starych trybów gry znanych z Insurgency. Capture the Base będzie bardziej otwartym trybem, który został zbudowany z myślą o wprowadzeniu do rozgrywki pojazdów i śmigłowców. Firefight będzie również wyposażony w oddzielny zestaw reguł Competitive 5v5 z osobnym systemem rang i doborem graczy. Checkpoint i Outpost będą również podobne do Insurgency (choć Outpost zostanie nieco zmodyfikowany), ale Operation zaoferuje zupełnie nowy rodzaj starcia. W odpowiednim czasie zostanie podane więcej informacji na ten temat.

Oczywiście po wydaniu gry NWI planuje wprowadzić dodatkowe tryby jednak na początku cała uwaga będzie skierowana na to co gracze znają i cenią w starym Insurgency. Wsparcie ogniowe znane z Day of Infamy pojawi się także w Insurgency Sandstorm choć z pewnymi modyfikacjami.Ponadto w grze pojawi się sporo nowego sprzętu, takiego jak helikoptery wojskowe, ataki gazowe, a nawet drony, wspomniano też o systemie “Informacji o amunicji” w prawym dolnym rogu ekranu którego niektórym brakowało w Insurgency.

Na zakończenie zaprezentowano kilka nowych screenów z gry które możecie obejrzeć poniżej.

 

 

Niedługo pojawi się zamknięta Alpha w wersji na Windows, a rejestracja jest już dostępna TUTAJ. Nie podano dokładnej daty ale podano termin “niedługo”, więc wszyscy chętni powinni wypełnić formularz i mieć “oczy szeroko otwarte”. Zakładano wcześniej że gra zostanie wydana do końca 2017 roku, ale NWI daje sobie odrobinę dodatkowego czasu, by upewnić się, że wszystko jest dograne i gotowe.Pod koniec zeszłego roku odbyły się  już ograniczone testy “Pre-Alpha” z niektórymi członkami społeczności z dobrym skutkiem. Zamknięte testy Alpha będą kolejnym etapem rozwoju, w którym wybranych zostanie większa liczbę graczy, którzy będą mogli pomóc testować grę i wyrażać na bieżąco swoje opinie.

 

1 thought on “Insurgency Sandstorm zmienia kierunek i wkracza w etap kolejnych testów.

  1. Jigsaw77
    Jigsaw77 says:

    Do testów alfa zapisało się 8000 kandydatów. Do testów NWI wybiera 600 wybrańców na falę, obecnie zakończyła się 3.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.