Włączamy szyfrowanie SSL

Włączamy szyfrowanie SSL

Stawiając na bezpieczeństwo gości i użytkowników naszej strony z dniem 07 czerwca 2017 roku włączyliśmy szyfrowanie SSL. Od teraz będzie to jedyna metoda dostępu. Zwykły protokół HTTP będzie i tak przekierowywany na HTTPS.

Bezpieczeństwo danych osobowych to jedno z najważniejszych wyzwań, przed którymi stoją dostawcy usług internetowych. Mowa tu zarówno o administratorach sieci, jak i podmiotach prowadzących działalność w Internecie. Magazynowanie i udostępnianie danych osobowych wymaga zachowania środków bezpieczeństwa takich jak szyfrowanie komunikacji za pomocą bezpiecznego certyfikatu SSL. Zarówno polskie prawo, jak i standardy Google sprawiają, że w wielu przypadkach jego zastosowanie jest już konieczne.

Nowe wymogi Google promują strony z  SSL 

Zaszyfrowane połączenie klientów z serwerem jest wymagane z punktu widzenia pozycjonowania stron. Zmiany w algorytmach Google zmierzają w stronę promowania tych stron, które wykorzystują bezpieczny protokół SSL. Strony posiadające w nazwie https najczęściej znajdują się wyżej w wyszukiwarce. Strony, które nie posiadają protokołu SSL, mogą zostać opatrzone komunikatem określającym je jako niebezpieczne.

Gdyby napotkali Państwo jakiekolwiek problemy z działaniem strony prosimy o wpis w komentarzu lub wysłanie maila na adres jigsaw77@prsclan.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.