Project Reality : Battlefield 2 aktualizacja 1.5 z polskim uzbrojeniem

Project Reality: Battlefield 2 jest samodzielną i darmową modyfikacją gry Battlefield 2 (BF2).

Project Reality ponownie uruchomił Battlefield 2, opracowany przez firmę Digital Illusions of Sweden, aby stworzyć najbardziej realistyczne i wymagające wirtualne środowisko walki dla graczy. Proces ten obejmował wszystko, od projektowania ulepszeń do cenionych już efektów wizualnych i dźwiękowych w grze Battlefield 2, aż po udoskonalenie systemu balistycznego, który wciąga gracza na pole bitwy, jak żadna inna strzelanka. Projekt Reality drastycznie podnosi poprzeczkę oryginalnego Battlefield 2, oferując rozległe i wyjątkowo szczegółowe pola bitewne o powierzchni 64 kilometrów kwadratowych, które łączą graczy z całego świata.

Całości dopełniają uderzająco realistyczne wizerunki sił zbrojnych Zjednoczonego Królestwa, Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Rosji, Izraela, Chin Kanady i Polski, a także liczne siły powstańcze i nieregularne, wzięte wprost z dzisiejszych nagłówków gazet nadające PR jedną najbardziej wszechstronnych i szczegółowych arsenałów, jakie kiedykolwiek widziano w grze tego typu – obejmujących wszystko, od starych, ale potężnych karabinów Lee-Enfield po najnowocześniejsze myśliwce FH-18F SuperHornet.

W wydanej właśnie wersji 1.5 do gry wprowadzone zostały Polskie Siły zbrojne. Polska frakcja trafiła do gry wraz z rodzimymi pojazdami wojskowymi (ciężarówki STAR, Rosomaki, Żbiki, Sokoły i Honkery) i używanymi przez nią modelami broni (UKM 2000). Umundurowanie i wyposażenie są bardzo dobrze odwzorowane. Autorzy gry odrobili lekcje i przyłożyli się do modeli i tekstur. Warto to docenić – w końcu gra powstaje dzięki wysiłkom społeczności, i fanów militariów. W kolejnej aktualizacji do Project Reality wprowadzone zostanie odwzorowanie II Wojny Światowej i kolejne jednostki.

Polska frakcja ma na stanie 20 typów broni i pojazdów, ponadto do Project Reality 1.5 trafił rosyjski GAZ Tigr-M, holenderski DAF YA-4442 i granatnik maszynowy H&K L134A1 GMG. Aktualizacja wprowadza też trzy nowe mapy: Outpost, Shahadah i Operation Thunder.

Project Reality powstał jako modyfikacja Battlefielda 2 w 2006 roku i skupił wokół siebie miłośników realistycznej rozgrywki. Od 2015 roku ma własnego, niezależnego klienta i funkcjonuje jako niezależna, darmowa produkcja. By zagrać w Project Reality, nie trzeba mieć Battlefielda 2. Wystarczy pobrać instalator.

Opublikowane w Gry

Jedna myśl o “Project Reality : Battlefield 2 aktualizacja 1.5 z polskim uzbrojeniem

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.