Project Reality : Battlefield 2 aktualizacja 1.5 z polskim uzbrojeniem

Project Reality: Battlefield 2 jest samodzielną i darmową modyfikacją gry Battlefield 2 (BF2).

Project Reality ponownie uruchomił Battlefield 2, opracowany przez firmę Digital Illusions of Sweden, aby stworzyć najbardziej realistyczne i wymagające wirtualne środowisko walki dla graczy. Proces ten obejmował wszystko, od projektowania ulepszeń do cenionych już efektów wizualnych i dźwiękowych w grze Battlefield 2, aż po udoskonalenie systemu balistycznego, który wciąga gracza na pole bitwy, jak żadna inna strzelanka. Projekt Reality drastycznie podnosi poprzeczkę oryginalnego Battlefield 2, oferując rozległe i wyjątkowo szczegółowe pola bitewne o powierzchni 64 kilometrów kwadratowych, które łączą graczy z całego świata.

Całości dopełniają uderzająco realistyczne wizerunki sił zbrojnych Zjednoczonego Królestwa, Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Rosji, Izraela, Chin Kanady i Polski, a także liczne siły powstańcze i nieregularne, wzięte wprost z dzisiejszych nagłówków gazet nadające PR jedną najbardziej wszechstronnych i szczegółowych arsenałów, jakie kiedykolwiek widziano w grze tego typu – obejmujących wszystko, od starych, ale potężnych karabinów Lee-Enfield po najnowocześniejsze myśliwce FH-18F SuperHornet.

W wydanej właśnie wersji 1.5 do gry wprowadzone zostały Polskie Siły zbrojne. Polska frakcja trafiła do gry wraz z rodzimymi pojazdami wojskowymi (ciężarówki STAR, Rosomaki, Żbiki, Sokoły i Honkery) i używanymi przez nią modelami broni (UKM 2000). Umundurowanie i wyposażenie są bardzo dobrze odwzorowane. Autorzy gry odrobili lekcje i przyłożyli się do modeli i tekstur. Warto to docenić – w końcu gra powstaje dzięki wysiłkom społeczności, i fanów militariów. W kolejnej aktualizacji do Project Reality wprowadzone zostanie odwzorowanie II Wojny Światowej i kolejne jednostki.

Polska frakcja ma na stanie 20 typów broni i pojazdów, ponadto do Project Reality 1.5 trafił rosyjski GAZ Tigr-M, holenderski DAF YA-4442 i granatnik maszynowy H&K L134A1 GMG. Aktualizacja wprowadza też trzy nowe mapy: Outpost, Shahadah i Operation Thunder.

Project Reality powstał jako modyfikacja Battlefielda 2 w 2006 roku i skupił wokół siebie miłośników realistycznej rozgrywki. Od 2015 roku ma własnego, niezależnego klienta i funkcjonuje jako niezależna, darmowa produkcja. By zagrać w Project Reality, nie trzeba mieć Battlefielda 2. Wystarczy pobrać instalator.

1 thought on “Project Reality : Battlefield 2 aktualizacja 1.5 z polskim uzbrojeniem

  1. Xolox
    Xolox says:

    Ahh ten Project Reality uśmiech na twarzy się pojawia patrząc na tą polską aktualizacje…

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.