ZASADY REKRUTACJI.

REGULAMIN 


 

§1 

Wymagania wobec kandydatów

1. Od kandydatów wymagamy:
a) kultury osobistej (nie tolerujemy wulgarnych nicków, czy opisów na profilu steam),
b) używania komunikatora TS3 do komunikacji klanowej,
c) rejestracji na stronie klanowej https://prsclan.com.pl,
d) akceptacji niniejszego regulaminu.

2. Jakich kandydatów szukamy ?
a) ludzi przyjacielskich,
b)chętnych do pomocy,
c) zaangażowanych w życie klanu,
d) wiek kandydata nie jest określony odgórnie ale wymagana jest kultura i szacunek dla starszych graczy.

 3. Nie tolerujemy:
a) osób konfliktowych, nieżyczliwych, nieuczciwych,
b) osób używających wulgarnych nicków i awatarów ( np. na ts i steam),  propagujących treści faszystowskie, propagujących ustrój totalitarny, nawołujących do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, politycznych i religijnych.
c) kandydatów będących członkami grup (w tym grup steam) nacjonalistycznych, prawicowych, lewicowych, propagujących treści faszystowskie, propagujących ustrój totalitarny, nawołujące do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, politycznych i religijnych.

§2

Procedura przyjęcia kandydata do klanu

1. Jeśli wstępne wymagania nie są dla Ciebie problemem i chciałbyś zostać jednym z nas :
a) zarejestruj się na stronie https://prsclan.com.pl,
b) załóż nowy temat na forum w dziale “rekrutacja” – link  tytułując go swoim nickiem, którego będziesz używał w grze, TS3,  steam oraz stronie www,
c) przedstaw się w kilku zdaniach, jeśli chcesz- pochwal się czymś, jeśli uważasz, że warto.

2. Gdy Twoja kandydatura zostanie wstępnie zaakceptowana (o czym zostaniesz poinformowany w założonym przez siebie temacie) zostaniesz przyjęty na minimum 2 tygodniowy okres próby, kiedy to będziemy obserwować Twoje zaangażowanie w klanie. Otrzymasz rangę kandydat na stronie klanowej i team speaku.
3. Jeżeli z jakiś powodów zdarzy się, że będziesz nieobecny dłużej niż 7 dni – poinformuj nas o tym w swoim temacie rekrutacyjnym. Wówczas okres adaptacji zostanie przedłużony.
4. Po upływie minimum 2 tygodni, członkowie klanu w wewnętrznym głosowaniu zdecydują, czy Twoja kandydatura została zaakceptowana, czy też odrzucona (o czym także zostaniesz poinformowany w swoim temacie rekrutacyjnym).
5. Jeśli okres adaptacji przebiegnie pomyślnie- zostanie Ci nadany dostęp do wewnętrznego forum oraz swobodny dostęp do serwera TS3 (zostaniesz przypisany do grupy PRS . Będziesz mógł używać tagu klanowego na steam i innych platformach gier oraz poprosić o przyznanie awatara klanowego i koszulki). Od tej chwili stajesz się pełnoprawnym członkiem klanu.

§3

Co dalej ?

Śledź dyskusje prowadzone na forum wewnętrznym, jeśli będą tam tematy, w których będziesz chciał zabrać głos- zrób to. Pamiętaj, że Twoja aktywność (poza serwerami gier i TS3) jest dla nas bardzo ważna, pozwoli nam poznać Cię lepiej i przede wszystkim przekona nas, że chcesz się z nami zintegrować .

Klan PRS jest bardzo młodą społecznością, dlatego tak ważne jest dla nas pełne zaangażowanie jego obecnych i przyszłych członków oraz osobisty wkład wnoszony przez poszczególnych graczy.
Niektórzy z nas pełnią w klanie określone funkcje. Mamy np: administratorów strony www, skarbnika, administratorów serwerów gier i serwera TS. To dzięki ich zaangażowaniu, poświęceniu wolnego czasu i bezinteresownej pracy- możemy funkcjonować, rozwijać się i spędzać czas we własnym gronie. Być może i Ty któregoś dnia zostaniesz poproszony, by objąć jedną z ważnych funkcji w klanie.

§4

Struktura klanu

 

 1.  Najwyższą funkcję w klanie pełni Lider wybierany na roczną kadencję ( 28 listopada w rocznicę powstania klanu).
 2.  Lider powołuje i odwołuje na stanowisko swojego zastępcę oraz funkcyjnych (administratorów i moderatorów) którym przydziela obowiązki i związane z tym dodatkowe uprawnienia na stronie klanowej, ts3 i discord.
 3.  W skład funkcyjnych wchodzą:
 • administrator strony klanowej,
 • administrator ts3,
 • administrator discord,
 • administrator serwerów gier,
 • administrator grupy steam,
 • administrator strony FB,
 • administrator DOI-PC,
 • szef rekrutacji,
 • moderator strony klanowej,
 • redaktor PRS,
 • moderator ts3,
 • moderator FB

Aktualna obsada stanowisk funkcyjnych dostępna jest na stronie klanowej w zakładce kontakt.

 1. Wszyscy członkowie klanu noszą rangę “Member” tylko oni mają dostęp do zastrzeżonej części forum i strony klanowej.
 2. Osoba składająca podanie do klanu do czasu głosowania nosi rangę “Kandydat”.
 3. Jednostki zasłużone dla klanu oraz osoby które klan chętnie zobaczyłby w swoich szeregach otrzymują rangę Clan Friend.
 4. Ostatnia ranga przeznaczona dla częstych gości to “Znany” oznacza ona że dana osoba może poruszać się na zastrzeżonych kanałach ts3.

§5

Regulamin porządkowy na serwerach gier , TS3, Discord

 1. Serwery gier TS3 i Discord PRS są ogólnodostępne dla wszystkich graczy nie tylko członków klanu.
 2. Na czas treningów lub sparingów klanowych  dopuszcza się czasowe wyłączenie serwera dla graczy z poza klanu.
 3. Pierwszeństwo dostępu do serwerów gier mają członkowie klanu PRS wiec w przypadku braku wolnych slotów wchodzący na serwer klanowicz może pozbawić miejsca gracza z poza klanu. Żeby uniknąć kick-a zalecamy obecność na klanowym ts3 podczas gry , masz wtedy tzw gwarancję slota.
 4. Na serwerach zabrania się :
 • używania wspomagaczy :),
 • obrażania innych graczy,
 • celowego zabijania graczy własnej drużyny (tzw. team-killing)
 • używania nicków i awatarów ( ts,steam)  propagujących treści faszystowskie, propagujących ustrój totalitarny, nawołujące do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych czy też mające podłoże pornograficzne lub polityczne,
 • spamowania na czatach gier i linkowania do podejrzanych stron,
 • celowego przeszkadzania innym graczom w dowolny sposób.

5. W przypadku naruszenia regulaminu gracz może zostać usunięty z serwera ( jednego lub więcej), w szczególnych przypadkach może zostać nałożony czasowy lub permanentny ban.

6. Lista kar (banów) jest dostępna na forum pod adresem: https://prsclan.com.pl/community/serwery-prs/bany-na-serwerach/

7. Każdy gracz który otrzyma karę może się od niej odwołać wysyłając wiadomość na pocztę : kontakt@prsclan.pl . Jeżeli odwołanie będzie uzasadnione kara zostanie zdjęta w przeciągu 12 godzin.