Wprowadzenie do awaryjnej formy komunikacji klanowej

Kilka miesięcy temu zdecydowaliśmy się zrezygnować z utrzymywania serwera teamspeak3 który od początku istnienia klanu był najpierw podstawową formą komunikacji by ostatecznie stać się z kilku przyczyn jego “niechcianym bratem”. Choć zaważyła tutaj kwestia podziału naszej społeczności na 2 odrębne serwery głosowe, głównym powodem była podatność ts3 na ataki ddos których częstotliwość z czasem rosła powodując przestoje i wpływając negatywnie na nasze pozostałe zasoby.

 

Od momentu wyłączenia ts3, klan pozostaje bez alternatywnej formy komunikacji. Mając na uwadze różne możliwe scenariusze takiego stanu rzeczy (awarie i inne niespodzianki) a także przeanalizowaniu różnych zastępczych form komunikacji podjęliśmy decyzję o wyborze komunikatora Telegram jako zapasowego/awaryjnego modelu komunikowania się dla naszych członków. Wybór nie był łatwy ponieważ każdy z Was jest zwolennikiem innych komunikatorów (Messenger, Signal, Telegram, IRC, WhatsApp i inne). Każdy z nich ma swoje zalety i wady, najbezpieczniejszy jest Signal ale jest też najmniej przyjazny dla użytkowników szczególnie używających apple. Messenger najbardziej popularny jest jednak niewygodny w komunikacji grupowej i najmniej bezpiecznym rozwiązaniem którego część z Was nie ma ochoty instalować podobnie jak WhatsApp który jest dziurawy jak sito. Stąd naturalnym wyborem był Telegram który jest bezpieczny, łatwy w obsłudze, ma funkcje pokojów czatowych i działa podobnie jak Discord na wszystkich platformach z przeglądarką internetową włącznie. Nie zastąpi nam oczywiście Discorda, ale uzupełni lukę w nieprzewidzianych wypadkach losowych.

Telegram to aplikacja do przesyłania wiadomości, która koncentruje się na szybkości i bezpieczeństwie, jest superszybka, prosta i darmowa. Telegrama można używać na wszystkich urządzeniach jednocześnie – Twoje wiadomości są płynnie synchronizowane na dowolnej liczbie telefonów, tabletów lub komputerów. Telegram ma ponad 500 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie i jest jedną z 10 najczęściej pobieranych aplikacji na świecie.

Za pomocą Telegrama można wysyłać wiadomości, zdjęcia, filmy i pliki dowolnego typu (doc, zip, mp3 itp.), a także tworzyć grupy do 200 000 osób lub kanały do nadawania wiadomości do nieograniczonej liczby odbiorców. Możesz pisać do swoich kontaktów telefonicznych i wyszukiwać ludzi po ich nazwach użytkownika. W rezultacie Telegram jest jak połączenie SMS i e-mail — i może zająć się wszystkimi Twoimi osobistymi lub biznesowymi potrzebami komunikacyjnymi. Oprócz tego obsługuje szyfrowane metodą end-to-end połączenia głosowe i wideo, a także czaty głosowe w grupach dla tysięcy uczestników.

Mając na uwadze powyższe prosimy wszystkich członków o rozważenie instalacji aplikacji Telegram na swoich ulubionych urządzeniach i dołączenie do dedykowanego dla PRS kanału ogłoszeniowego:

https://t.me/polishrebelsquad

Dla tych którzy z różnych względów postanowią nie zabezpieczyć sobie awaryjnej formy komunikacji prosimy o zapisanie sobie powyższego linku w bezpiecznym miejscu aby w razie potrzeby móc z niego skorzystać w przyszłości, chociażby używając zwykłej przeglądarki takiej jak firefox czy chrome.

Logowanie do konta Telegram przez przeglądarkę pod tym linkiem: https://web.telegram.org/k/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.